Bodrum Koyları Rehberi: Bodrum’da Denize Girilecek En Güzel Yerler

Bodrum’da yat kiralayarak eşsiz koyları gezmek, pırıl pırıl denizin ve güneşin keyfini çıkarmak istiyorsanız, iyi bir rota planı yapmalısınız. Bodrum’da bulunan en güzel koyları sizin için derledik. Bu sayede yat kiraladığınızda hangi koyları gideceğinizi önceden planlayabilirsiniz. Birçok koyu ziyaret edebilir, denizin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. İşte Bodrum’un en güzel koyları…

1 – Bağla Koyu

Bodrum görülmesi gereken koylar açısından oldukça zengindir. Bunlardan birisi de Bağla’dır. Bağla Koyu Bodrum’un tüm güzelliklerini önüne seren, harika bir yerdir. Yatla kolayca gidebileceğiniz bu koyu gördükten sonra birkaç gün boyunca burada demir atmak isteyebilirsiniz.

2 – Kissebükü Koyu

Bu koya karadan ulaşım neredeyse mümkün değildir. Bu nedenle teknelerin sıkça tercih ettiği yerlerden biridir. Kissebükü Koyu, antik kalıntılarıyla da dikkat çeken yerlerden biridir. Koyun etrafında yapılaşma olmaması, sakinliği artıran faktörlerden bir diğeridir.

3 – Peksimet Koyu

Peksimet Koyu’nun en büyük avantajlarından biri dalgasız ve ılık bir suya sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra denizin dibi de kumdur. Günü denizde geçirdikten sonra güneşi batırmak için harika bir alternatiftir.

4 – Göltürkbükü Cennet Koyu

Göltürkbükü Cennet Koyu, araçla ulaşımın bir parça zor olduğu yerlerden biridir. Bu nedenle daha sakin bir koydur. Doğanın ortasında bulunan bu koyda harika zamanlar geçirmeniz mümkündür. Yakınında hiçbir tesis olmaması, huzurlu bir tatil arayanları buraya çeker.

5 – Aspat Koyu

Aspat Koyu, görece olarak kalabalık olmakla birlikte oldukça keyifli tatil noktalarından biridir. Sahile yakın bölümde hafif taşlık olsa da, tekne sayesinde bu taşlık alana hiç yaklaşmadan tamamen kumluk bir bölgede denize girebileceğiniz güzel yerlerden biri.

6 – Kargıcak Koyu

Bodrum gezilecek koylar açısından oldukça zengin bölgelerden biridir. Bodrum’a karayolu ile uzak olan bu koy, taşıtla gitmek için pek uygun değil. Bu nedenle tekne tatili için ideal yerlerden biridir. Berrak bir denizi olmasının yanı sıra su altına dalmak isteyenler için de oldukça iyi noktalardan biridir.

7 – Lasos Koyu

Lasos Koyu, Güllük Körfezi’nin ucunda bulunan harika koylardan biridir. Bu koyda tekneyle gideceğiniz bir tatil harika zamanlar geçirmenize de yardımcı olacaktır. Çok küçük birkaç işletmenin bulunduğu koy, oldukça sakin yerlerden biridir.

8 – Akvaryum Koyu

Bodrum saklı koylar açısından tam bir hazinedir. Akvaryum Koyu, özellikle suyunun pırıl pırıl olmasıyla dikkat çeken yerlerden biridir. Doğasının da büyüleyici olmasıyla bu ismi alan Akvaryum Koyu, Ege’nin derinliklerini keşfetmek istiyorsanız harika bir tercih olacaktır. Eğer Bodrum’da yat tatili yapacaksanız bu koyu rotanıza mutlaka eklemelisiniz.

9 – Karaada

Bodrum koyları tekne ile gezmeye oldukça müsait seçenekler sunar. Karaada mavinin yeşille buluşma noktalarından biridir. Adıyla tam tersi bir görünüm sergileyen bu koyda, mağaranın içinden sıcak su çıkmaktadır. Bu doğal güzellikleri görmek için tatil zamanınızın bir kısmını buraya aktarabilirsiniz.

10 – Bardakçı Koyu

Bardakçı koyu, özellikle tekneyle ulaşılabilecek harika koylardan bir diğeridir. Tekneyle Bodrum merkeze yaklaşık olarak 10 dakika mesafede bulunur. Bu koyun etrafında bazı otel işletmeleri bulunmaktadır. Bu nedenle görece olarak daha kalabalık koyları sevenler için ideal seçeneklerden biridir. Plajında taş ve deniz kestanelerinin bulunması nedeniyle tekneyle gitmek çok daha iyidir.

11 – Yalıçiftlik

Yalıçiftlik, Gökova Körfezinin girişinde bulunur. Bu nokta Bodrum’un en güzel noktalarından biridir. Denizi dalgasız olan bu koy, bolca rüzgâr alan yerler arasında yer alır.

Tüm bu koyları, tekneyle gezmek için bizimle hemen iletişime geçerek, rotanızı belirleyebilir, Bodrum’un en güzel koylarını Destiny ile keyifli bir şekilde gezebilirsiniz.

Önceki yazı
Tekne Tatilinde Yemek Seçimi Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
Bodrum Yat Kiralama Seçeneğiyle Tatilin Keyfini Çıkarın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Menü